”UMUT SANATTA”RESİM SERGİSİ AÇILDI

Belediye Başkanı Yılmaz, ‘Umut Sanatta’ resim sergisinin açılış programına katıldı. Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ndeki sergide Umut Sanatta Atölyesi üyesi 9 kişinin imzası bulunan resimleri beğeniyle inceleyen Yılmaz,  eser sahiplerini kutladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ‘Umut Sanatta Atölyesi’ üyeleri Ümit Kozan, Sabiha Gökçe, Asuman Başoğlu, Berna Bürgeç, Yüksel Bilgin, Simay Özge, Merve Çamlıbel, Safinaz Onaran ve Gönül Ülker tarafından Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde düzenlenen resim sergisinin açılışına katıldı. Salı günü 17.30’da gerçekleşen açılışta Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen’in de etti.

Atölye Sorumlusu Ümit Kozan, açılış öncesi yaptığı konuşmada, “Biz resimle, sanatla ilgileniyoruz. Biz umudun sanatta olduğunu düşünüyoruz. Bütün sanatseverler çalışmalarımızı gelip görmesi bizi çok mutlu eder” diye konuştu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da eser sahiplerini kutlayarak “Emeği geçenleri kutluyorum. Bir ekol bu diyelim. Kendi aralarında çok güzel şeyler yapıyorlar ve gün geçtikçe çoğalıyorlar. Onların talebeleri yetişiyor. Dolayısıyla sanat adına birçok güzel şeyler oluşuyor. İnşallah bu konuda daha iyiye gidecektir” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz, konuşmasından sonra serginin açılışını yaparak beraberindekilerle sergiyi gezdi ve eser sahiplerinden resimler hakkında bilgiler aldı.

Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ndeki ‘Umut Sanatta’ resim sergisi, 12 Aralık 2016 tarihine kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Haber/Foto: Hakan KAPUCU