Öğretmenlerimiz

 

 TAHSİN ARSLAN

 TÜRK HALK MÜZİĞİ            KURSU ÖĞRETMENİ

 

Lisans mezunu olan Tahsin ARSLAN 01.11.1985 – 27.03.2000 yıllarında Bolu İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde Kadrolu Folklor Usta Öğreticisi olarak görev yaptı. Belirtilen tarihler arası Bağlama, Türk Halk Müziği Korosu ve Halk Oyunları kurslarında öğreticilik yaptı. Türk Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği yarışmalarında eğitimci olarak bulundu  ve müzisyen grubunda yer aldı.

03.12.1993 tarih ve 769479 sayı no ile MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü UD Kursunu bitirdi ve Kurs Bitirme Belgesi aldı.

07.11.1995-30.11.1985 tarihleri arasında MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Türk Halk Oyunları Yöre Oyunları Öğreticisi Yetiştirme. Kursunu bitirdi ve Sertifika  aldı.

Antalya’ya tayini çıkması sebebi ile 27.03.2000-28.12.2001 tarihleri arasında Alanya Halk Eğitimi Merkezinde Bağlama Öğretmenliği yaptı.

26.09.2003 tarih ve 2003/369 nolu belge no ile Eğitim Yönetimi-Yetişkin Psikolojisi ve Eğitimi Seminerine katılarak Sertifika aldı.

17.12.2009-20.12.2009 1091 nolu Seminer Belgesi ile Türk Halk Müziği C Kategorisi Jüri Üyeliği Kursu nu başarı ile bitirmiş olup; 2009/028 nolu belge ile Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınce düzenlenen Halk Müziği Yarışmalarında Jüri Üyeliği yapmaya hak kazandı..

Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınce düzenlenen 17.10.2010 tarih ve 2010140116 nolu belge no ile Teknik Sanat Görevlisi Seçimi Seminerine katıldı.

07.12.2015 tarih ve 31965.14 üyelik numarası ile MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Üyesidir.

14.03.2013 tarihinde Geçici Görevlendirme ile Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde göreve başladı. O tarihten bu yana Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Yöneticiliğini ve Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu şefliğini yürütmektedir.

 

 

 

FİLİZ DEMİR

RESİM ÖĞRETMENİ

RESİM SANAT EĞİTİMİ – EBRU KURSU

 

 

2000 – 2004 Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Mezunu

2007 – 2011 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Resim Öğretmenliği mezunu

2012 – Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Resim Öğretmeni Olarak Görev yapmakta.

2012 – Bolu Belediyesi Karaçayır Nikah Salonu Duvar Resim yapımı

Terminal Alt Geçidi Duvara Resim yapımı

2013 – Kalıcı Konutlar Yolu Çamkent Hastanesi Alt Geçidi Duvara Resim yapımı

2013 – Gölcük Ağaçlarına Resim yapımı

2014 – Öğrencilerimin Yağlıboya Sergisi

2014 – Kişisel Resim Sergim

2014 – Kızılay İle Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklarla Ebru Sanatı Çalışması ve Sergisi

2014 – Çakmaklar Çamlığı Huzur Evi  Alt Geçidi Duvara Resim Yapımı

2014 – Paşaköy Alt Geçidi Duvarlara Resim Yapımı

İŞ TECRÜBELERİ

BOLU BELEDIYESI RESSAM MEHMET YUCETURK SANAT MERKEZI

YABANCI DİL  

İngilizce (Okuma-orta /Yazma – orta/Konuşma – orta) Sertifika belgeli

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

Microsoft Office (Excel, Word, Power Point vs. ) iyi derecede Sertifika belgeli

KARİYER HEDEFİ

Öğrendiği teorik bilgileri pratikte de uygulayabilmeyi sağlayacak projelerde çalışmak. İş hayatındaki deneyimde edinilen bilgileri aktarmak ve bu tecrübenin verdiği güvenle verilen görevi en iyi şekilde yapabilmek.

 

 

RIFAT GÜNEN

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KURSU ÖĞRETMENİ

1968 Yılında Trabzon’da doğdu. Lise yıllarında Okul Korosu ile Musiki çalışmalarına başladı. Trabzon Liselerinden Yetişenler Cemiyeti’nde amatör anlamda ilk müzik deneyimini yaşadı. Türk Musikisinin temel teorisyeni  H. Sadettin Arel’in ‘’Cumhuriyet Döneminde Musikiyi bilen 8 kişiden biri’’ diye ifade ettiği Musiki Nazariyatcısı, Fotoğraf ve Hat sanatçısı, Gazeteci yazar, Udi ve aynı zamanda Ağır Ceza Hakimi Ahmet Selim Teymur’dan Musiki NazariyatıUsul, Nota ve Ud dersleri aldı. Hocanın son Ud öğrencisi oldu. Trabzon’da aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğü Korosunda Bestekar Temel Şükrü Doğru ile çağdaş Türk Musikisi icrası ve Tamburi Suat Kurtuldu ile  Fasıl Musikisi çalışmalarında bulunmuştur.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini kazanması ile İstanbul’a gelerek bir yandan eğitimine devam ederken diğer yandan İ.Ü. Orman Fakültesi TSM Korosunu Kurdu ve Bu koro ile 5 yıl boyunca konserler verdi. Aynı Dönemde Marmara Üniversitesi Türk Musikisi Korosu ve sonradan Marmara Üniversitesi Korosunun da kurucuları arasında olarak Marmara Üniversitesi Rektörü ve Orman Fakültesi Dekanlığından bir çok kez Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Bu dönemde Selamiçeşme Anadolu Yakası Müzisyenler ve Müzikseverler Derneğinde dönemin en önemli Fasıl Hanendeleri olan Kemal Gürses ve Nuri Şenneyli Hocalarla Fasıl Meşklerinde ve Konserlerde bulundu. Aynı dönemde Kadıköy Musiki Derneğinde Melahat Pars Hanımefendi ile İnci Çayırlı,  Bestekar Kanuni Osman Aksu ve Gündoğdu Duran ile Musiki çalışmaları yaptı.

Türk Musikisinin en önemli sanatçıları arasında sayılacak olan, Semahat Özdenses, Safiye Ayla, Şadan Adanalı, gibi duayenlerle Fasıl Heyetlerinde görev aldı. Müzeyyen Senar Hanımefendi, Yaşar Özel Beyefendi gibi sanatçılar ile profesyonel olarak aynı sahneyi defalarca paylaştı ve onlara eşlik etti.

Bir yandan da ünlü Rebabi Sabahattin Volkan ile dini musiki toplantılarına katıldı. Osman Aksu Sabahattin Volkan Hocalarla ile Galata Mevlevihanesi’nde Mevlevi ayinlerinde sazende olarak görev aldı. Amir Ateş Hoca ile ilahi musikisi üzerinde çalıştı.

Bir dönem 3 yıl kadar Profesyonel olarak İstanbul’da özellikle Fenerbahçe Üsküdar ve Kadıköy’de udu ile solo müzik yaptı.

Mesleki sebeplerle 15 yıl kadar Musikiye ara verdikten sonra bu kez Beykoz Musiki Derneğinde 4 yıl kadar ser-sazende olarak onlarca konsere katıldı. Bilahare atandığıÇanakkale’de Bestekar Aydın Tekindor ile çalışmalarda bulunduktan sonra, Berceste Türk Musikisi Topluluğunu kurarak burada da bir çok konser verdi. Daha sonra Bolu’ya atanması ile birlikte 3 yıldır Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Şefliğini devralarak Musikinin çeşitli sunum şekillerini Bolu’da icra etmiştir. Özellikle Yeşilçam Şarkıları, 70ler Nostalji, İstanbul Türküleri, Akşam Sefası gibi konseptlerle yaptığı konserler büyük ilgi görmüştür. Fasıl Musikisini Topluma yeniden sevdirmeyi başarmıştır.

Hali hazırda Uluslararası Profesyonel Müzisyenler Derneği’nde Koro Şefi olarak kayıtlı üyesidir.

Halen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürü olarak çalışmaktadır Orman Yüksek Mühendisi olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

  BİROL KARAKAYA

TASAVVUF MÜZİĞİ ÖĞRETMENİ

 

11.12.1974 Tarihinde Bolu merkeze bağlı Ahmetler köyünde doğdu. 1987 yılında 60. Yıl ilköğretim okulundan mezun oldu. Bolu imam Hatip lisesinden 1994 yılında mezun oldu 1997 yılının temmuz ayında vatani görevini tamamladıktan sonra, aynı yılın ağustos ayında diyanet işleri başkanlığı bolu müftülüğünde imam hatip olarak göreve başladı.2007 yılında diyanet işleri başkanlığının açmış olduğu Türk tasavvuf musikisi korosu imtihanını kazandı. 8 ay TRT sanatçılarından nota, bono, solfej ve şan dersleri aldı. Türk tasavvuf musiki korosunu başarıyla bitirdikten sonra diyanet işleri başkanlığı Türk tasavvuf musikisi korosuyla yurt içi ve yurt dışında konserlere katıldı. Halen koro elamanı ve solist olarak zaman zaman konserlere katılıyor.2009-2011 yılları arasında diyanet görevlisi olarak Almanya’da 2 yıl görev yaptı. Yurt dışı görevini bitirdikten sonra şu an görev yaptığı borazanlar mahallesinde bulunan Bilal-i Habeşi camiine atandı. Halen görevine bu camide devam etmektedir.

 

 

EBRU BURSALI

TEZHİP – MİNYATÜR KURSU ÖĞRETMENİ

Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları bölümünü, 2005 yılında da Anadolu Üniv. A.Ö.F. Okul öncesi öğretmenliği bölümünü bitirdi. Çeşitli özel okullarda Resim-İş öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği yaptı. 1998-2007/ 2014 tarihleri arası Bolu Belediyesi Sanat Merkezinde “Tezhip” çalışmalarını yönetti. Halen Bolu Halk Eğitim Merkezinde ve Bolu Sanat Merkezinde aynı görevine devam etmektedir.

Sanatçı daha çok Geleneksel Türk El Sanatlarından Ebru, Tezhip, Minyatür dallarında eserler vermektedir. Resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı Gesam Derneği üyesidir.

 

 

GÜLDANE ERGİN CAN

HÜSN-İ HAT KURSU ÖĞRETMENİ

 

1983 Yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar İmam Hatip Lisesi Ortaokulundan mezun oldu. 2001 Yılında Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezun oldu. Eski Şehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü okudu. 2009-2010 yılında Menaf Nam ‘dan Rık’a meşk ederek Hüsn-i Hat sanatıyla tanıştı.2010-2011 Yılları Türk İslam sanatları Merkezi İSMEK İhtisas Bölümünde Sülüs yazı meşk ederek Sertifika aldı. Türk İslam Sanatlarının Bağarbaşı Kültür merkezi ve Feshane Usta öğreticiler sergisinde eserleri sergilendi.

Fotoğrafçılık ve Makale çalışmalarıyla da ilgili eserleri olan sanatçının 2014 yılında Bolu’ya yerleşmesiyle Mehmet Yüce Türk Kültür Merkezinde Hüsn-i  Hat hocalığı yapmaya başlamıştır. Eğitim hayatına Hatat İslam KAYA ile devam eden sanatçı 2015 yılında Hattat Ali Erkurttan icazetli Hatat İslam Kaya’dan icazet aldı.

Hüsn-i Can sanat topluluğunun kurucusu olan sanatçı Bolu’da “ Necip fazıl Kültür merkezi, Abant Kredi Yurtlar Kurumu, Kültür Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde çeşitli sergiler açtı. Safranbolu, Amasya ve İstanbul da çeşitli sergilerde eserleri bulundu. Hüsn-i Can ilk kişisel sergisini Ressam Mehmet Yücetürk Sanat merkezinde açan sanatçı, eğitim vermeye Mehmet Akif Ersoy kültür merkezi, Gençlik Spor il müdürlüğü ve Ressam Mehmet Yücetürk Sanat merkezinde devam etmektedir.

 

 

  LEVENT ÜÇER

MÜZİK (BAĞLAMA KURSU) ÖĞRETMENİ

 

 

Gaziantep Devlet Konservatuarından mezun oldu.  2016-2017 eğitim öğretim döneminde Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde Bağlama öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

 

GÜLENDAM KÜBRA GÜN

MÜZİK (BATI KEMAN EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

 

Eğitim: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı mezunudur.

 

 

  ÖZLEM ÖZCAN

MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

                                         NİHAL BİLCAN

                                                                      MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

Eğitim: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı mezunudur.

 

  ENGİN GÜNEŞLİOL

MÜZİK (KLASİK GİTAR KURSU) ÖĞRETMENİ

 

02.05.1976 Bolu doğumlu Engin GÜNEŞLİOL İlk, orta ve lise öğrenimimi Bolu’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı. 1999 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Karabük Esentepe İlköğretim Okulunda göreve başladı. .2000-2010 yılları arasında Bolu Atatürk Lisesinde görev yaptı. 2010 yılından itibaren İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

 

   

İSMAİL HAKKI AKMANŞEN

NEY KURSU ÖĞRETMENİ

 

   

GÜNER ATEŞ

FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE GÖRSEL DÜZENLEME KURSU ÖĞRETMENİ

 

               MERVE YUNGA

                                                           MÜZİK (BATI KEMAN EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

ADI SOYADI: Merve Yunga

DOĞUM YERİ: Bolu

DOĞUM TARİHİ: 17.04.1992

EĞİTİM DURUMU:

ABANT İZZET BAYSAL UNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ

 

İŞ TECRÜBELERİ:

BOLU YASEMİN MÜZİK EVİ KEMAN-PİYANO ÖĞRETMENİ

BOLU EZGİ MÜZİK EVİ KEMAN-PİYANO ÖĞRETMENİ

BOLU RESSAM MEHMET YÜCETÜRK SANAT MERKEZİ KEMAN ÖĞRETMENİ

KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİKLER:

2000-2004,Bolu Kültür ve Turizm Bakanlığı Polifonik Çocuk Korosu

2005-20017,Bolu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve Orkestrası

2006-2010, Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Bölüm Orkestrası ve Korosu

2011-2012, TED Mersin Koleji Notaların Dansı Sanat Etkinliği

2011-2014 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bölüm Orkestrası

2010, Kütahya Sanat Festivali

2012, Mudurnu İpek Yolu Kültür,Sanat ve Turizm Festivali

2017- , Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Keman Öğretmeni

 

                                                                                                            GÖKHAN ULUBAY         BAĞLAMA KURSU          ÖĞRETMENİ                    

 

3 Ekim 1975’te Samsun’da doğdu. Müzik eğitimine 5 yaşında, Orhan GENCEBAY’ın da hocası olan, rahmetli Ömer SİNOP’tan bağlama dersleri alarak başladı. 1988 yılında 13 yaşındayken girdiği Samsun Belediye Konservatuarı Türk San’at Müziği Şan Bölümü’nden, aldığı 4 yıllık eğitimin ardından, 1992 yılında birincilikle mezun oldu. Bu eğitimde Samsun Klasik Türk Müziği Devlet Korosu Müdürü Cengiz CERMEN, Koro Şefi Cavit ERSOY, Devlet San’atçısı Erdal ŞAHİN, Muhterem SEZGİN gibi çok değerli hocalardan Şan, Nazariyat, Usul, Solfej, Teganni, Diksiyon vb. eğitimler aldı. Yine bu süreçte Bülent ÖZBAYRAM ve Selahattin SAĞLAM gibi üstatlardan Ut ve yanısıra Yatuk(Kanun), Mızraplı Tambur, Cümbüş gibi diğer mızraplı; piyano, org(klavye) gibi tuşlu çalgıların eğitimlerini aldı.

                      Eğitimi süresince devam ettiği İcra Heyeti’nin (yetişkin korosunun) yanı sıra 1990 yılında yine konservatuar bünyesinde kurulan ve ses ve saz heyetinin tamamı 8-17 yaş çocuklardan oluşan Türkiye’nin ilk ve tek Türk San’at Müziği Çocuk Korosunda saz (Ut) icracılığı ve eğitimcilik yaptı.

                   Türk Müziği’nin yanı sıra Batı Müziği’yle de ilgilenerek özellikle Caz, Blues ve New Age akımları üzerinde yoğunlaştı. Batı Müziği’nin armonik sisteminin özellikle de Caz akorlarının Türk Müziği’ne uyarlanabilmesi konusunda oluşturulan çalışma gruplarına katıldı.

                   Eğitiminin 1992 yılında bitmesinin ardından 1994 yılına dek hem yetişkin hem de çocuk korolarında saz ve ses icracılığına devam etti. Tüm bu süreç boyunca aynı zamanda çeşitli restoran ve gazinolarda solistlik yaptı. 1994 yılında Ankara’ya taşındı. Birçok önemli kulüp, restoran ve gazinoda saz icracılığı, solistlik ve orkestra şefliği yaptı. Mevcut ve kendi kurduğu Pop, Blues ve Caz orkestralarında klavye çaldı. Ankara’da yaşadığı yıllar boyunca Zekai TUNCA, Selami ŞAHİN, Mine KOŞAN, Zerrin ÖZER, Işın KARACA, Yeşim SALKIM, Sibel ALAŞ, İzzet YILDIZHAN, Ajlan BÜYÜKBURÇ, KUBAT, BAHA, KUTSİ gibi birçok isimle çalıştı.

                      Müziğe ara verme kararının ardından Istanbul’a yerleşerek profesyonel iş yaşamına atıldı. Uzun yıllar, Tekstil sektöründe yer alan çeşitli şirketlerde Satış Temsilcisi, Satış Sorumlusu ve Satış Koordinatörü olarak çalıştı. Bu süreçte müzikte özel dersler vermeye devam etti. 2013 yılında, eşiyle aldıkları karar üzerine, Bolu’ya yerleşti. Halen özel bir şirkette Satış ve Müşteri İlişkileri Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

                      Maliye mezunu olan Gökhan ULUBAY evli ve iki çocuk babasıdır.

 

                                                                                                                                       YASEMİN KÜLAKLIOĞLU                                                                                                                                                                                                                                                                     RESİM SANAT EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ    

 

13Eylül  1980, İstanbul’ da  doğdu. 2015 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden ( Mehmet Alagöz Atölyesi) mezun oldu.  Uluslararası Sanat Projelerinde yer alan Yasemin Külahlıoğlu, Sakarya  üniversitesi,  Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimi’ne  devam etmektedir.  Ankara,  Peker Sanat  ödülü  ve iki kişisel sergisi bulunan   sanatçı Bolu Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde Resim Eğitimi  dersleri vermektedir.