Öğretmenlerimiz

 

 TAHSİN ARSLAN

 TÜRK HALK MÜZİĞİ            KURSU ÖĞRETMENİ

 

Lisans mezunu olan Tahsin ARSLAN 01.11.1985 – 27.03.2000 yıllarında Bolu İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde Kadrolu Folklor Usta Öğreticisi olarak görev yaptı. Belirtilen tarihler arası Bağlama, Türk Halk Müziği Korosu ve Halk Oyunları kurslarında öğreticilik yaptı. Türk Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği yarışmalarında eğitimci olarak bulundu  ve müzisyen grubunda yer aldı.

03.12.1993 tarih ve 769479 sayı no ile MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü UD Kursunu bitirdi ve Kurs Bitirme Belgesi aldı.

07.11.1995-30.11.1985 tarihleri arasında MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Türk Halk Oyunları Yöre Oyunları Öğreticisi Yetiştirme. Kursunu bitirdi ve Sertifika  aldı.

Antalya’ya tayini çıkması sebebi ile 27.03.2000-28.12.2001 tarihleri arasında Alanya Halk Eğitimi Merkezinde Bağlama Öğretmenliği yaptı.

26.09.2003 tarih ve 2003/369 nolu belge no ile Eğitim Yönetimi-Yetişkin Psikolojisi ve Eğitimi Seminerine katılarak Sertifika aldı.

17.12.2009-20.12.2009 1091 nolu Seminer Belgesi ile Türk Halk Müziği C Kategorisi Jüri Üyeliği Kursu nu başarı ile bitirmiş olup; 2009/028 nolu belge ile Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınce düzenlenen Halk Müziği Yarışmalarında Jüri Üyeliği yapmaya hak kazandı..

Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınce düzenlenen 17.10.2010 tarih ve 2010140116 nolu belge no ile Teknik Sanat Görevlisi Seçimi Seminerine katıldı.

07.12.2015 tarih ve 31965.14 üyelik numarası ile MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Üyesidir.

14.03.2013 tarihinde Geçici Görevlendirme ile Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde göreve başladı. O tarihten bu yana Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Yöneticiliğini ve Bolu Belediyesi  Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu şefliğini yürütmektedir.

 

 

 

FİLİZ DEMİR

RESİM ÖĞRETMENİ

RESİM SANAT EĞİTİMİ  KURSU ÖĞRETMENİ

 

 

2000 – 2004 Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Mezunu

2007 – 2011 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Resim Öğretmenliği mezunu

2012 – Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Resim Öğretmeni Olarak Görev yapmakta.

2012 – Bolu Belediyesi Karaçayır Nikah Salonu Duvar Resim yapımı

Terminal Alt Geçidi Duvara Resim yapımı

2013 – Kalıcı Konutlar Yolu Çamkent Hastanesi Alt Geçidi Duvara Resim yapımı

2013 – Gölcük Ağaçlarına Resim yapımı

2014 – Öğrencilerimin Yağlıboya Sergisi

2014 – Kişisel Resim Sergim

2014 – Kızılay İle Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklarla Ebru Sanatı Çalışması ve Sergisi

2014 – Çakmaklar Çamlığı Huzur Evi  Alt Geçidi Duvara Resim Yapımı

2014 – Paşaköy Alt Geçidi Duvarlara Resim Yapımı

İŞ TECRÜBELERİ

BOLU BELEDIYESI RESSAM MEHMET YUCETURK SANAT MERKEZI

YABANCI DİL  

İngilizce (Okuma-orta /Yazma – orta/Konuşma – orta) Sertifika belgeli

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

Microsoft Office (Excel, Word, Power Point vs. ) iyi derecede Sertifika belgeli

KARİYER HEDEFİ

Öğrendiği teorik bilgileri pratikte de uygulayabilmeyi sağlayacak projelerde çalışmak. İş hayatındaki deneyimde edinilen bilgileri aktarmak ve bu tecrübenin verdiği güvenle verilen görevi en iyi şekilde yapabilmek.

 

 

RIFAT GÜNEN

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KURSU ÖĞRETMENİ

1968 Yılında Trabzon’da doğdu. Lise yıllarında Okul Korosu ile Musiki çalışmalarına başladı. Trabzon Liselerinden Yetişenler Cemiyeti’nde amatör anlamda ilk müzik deneyimini yaşadı. Türk Musikisinin temel teorisyeni  H. Sadettin Arel’in ‘’Cumhuriyet Döneminde Musikiyi bilen 8 kişiden biri’’ diye ifade ettiği Musiki Nazariyatcısı, Fotoğraf ve Hat sanatçısı, Gazeteci yazar, Udi ve aynı zamanda Ağır Ceza Hakimi Ahmet Selim Teymur’dan Musiki NazariyatıUsul, Nota ve Ud dersleri aldı. Hocanın son Ud öğrencisi oldu. Trabzon’da aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğü Korosunda Bestekar Temel Şükrü Doğru ile çağdaş Türk Musikisi icrası ve Tamburi Suat Kurtuldu ile  Fasıl Musikisi çalışmalarında bulunmuştur.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini kazanması ile İstanbul’a gelerek bir yandan eğitimine devam ederken diğer yandan İ.Ü. Orman Fakültesi TSM Korosunu Kurdu ve Bu koro ile 5 yıl boyunca konserler verdi. Aynı Dönemde Marmara Üniversitesi Türk Musikisi Korosu ve sonradan Marmara Üniversitesi Korosunun da kurucuları arasında olarak Marmara Üniversitesi Rektörü ve Orman Fakültesi Dekanlığından bir çok kez Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Bu dönemde Selamiçeşme Anadolu Yakası Müzisyenler ve Müzikseverler Derneğinde dönemin en önemli Fasıl Hanendeleri olan Kemal Gürses ve Nuri Şenneyli Hocalarla Fasıl Meşklerinde ve Konserlerde bulundu. Aynı dönemde Kadıköy Musiki Derneğinde Melahat Pars Hanımefendi ile İnci Çayırlı,  Bestekar Kanuni Osman Aksu ve Gündoğdu Duran ile Musiki çalışmaları yaptı.

Türk Musikisinin en önemli sanatçıları arasında sayılacak olan, Semahat Özdenses, Safiye Ayla, Şadan Adanalı, gibi duayenlerle Fasıl Heyetlerinde görev aldı. Müzeyyen Senar Hanımefendi, Yaşar Özel Beyefendi gibi sanatçılar ile profesyonel olarak aynı sahneyi defalarca paylaştı ve onlara eşlik etti.

Bir yandan da ünlü Rebabi Sabahattin Volkan ile dini musiki toplantılarına katıldı. Osman Aksu Sabahattin Volkan Hocalarla ile Galata Mevlevihanesi’nde Mevlevi ayinlerinde sazende olarak görev aldı. Amir Ateş Hoca ile ilahi musikisi üzerinde çalıştı.

Bir dönem 3 yıl kadar Profesyonel olarak İstanbul’da özellikle Fenerbahçe Üsküdar ve Kadıköy’de udu ile solo müzik yaptı.

Mesleki sebeplerle 15 yıl kadar Musikiye ara verdikten sonra bu kez Beykoz Musiki Derneğinde 4 yıl kadar ser-sazende olarak onlarca konsere katıldı. Bilahare atandığıÇanakkale’de Bestekar Aydın Tekindor ile çalışmalarda bulunduktan sonra, Berceste Türk Musikisi Topluluğunu kurarak burada da bir çok konser verdi. Daha sonra Bolu’ya atanması ile birlikte 3 yıldır Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Şefliğini devralarak Musikinin çeşitli sunum şekillerini Bolu’da icra etmiştir. Özellikle Yeşilçam Şarkıları, 70ler Nostalji, İstanbul Türküleri, Akşam Sefası gibi konseptlerle yaptığı konserler büyük ilgi görmüştür. Fasıl Musikisini Topluma yeniden sevdirmeyi başarmıştır.

Hali hazırda Uluslararası Profesyonel Müzisyenler Derneği’nde Koro Şefi olarak kayıtlı üyesidir.

Halen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürü olarak çalışmaktadır Orman Yüksek Mühendisi olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

EBRU BURSALI

TEZHİP – MİNYATÜR KURSU ÖĞRETMENİ

Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları bölümünü, 2005 yılında da Anadolu Üniv. A.Ö.F. Okul öncesi öğretmenliği bölümünü bitirdi. Çeşitli özel okullarda Resim-İş öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği yaptı. 1998-2007/ 2014 tarihleri arası Bolu Belediyesi Sanat Merkezinde “Tezhip” çalışmalarını yönetti. Halen Bolu Halk Eğitim Merkezinde ve Bolu Sanat Merkezinde aynı görevine devam etmektedir.

Sanatçı daha çok Geleneksel Türk El Sanatlarından Ebru, Tezhip, Minyatür dallarında eserler vermektedir. Resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı Gesam Derneği üyesidir.

 

 

                                                        AYTEN ÇİĞDEM MARAŞLI

                                          RESİM SANAT EĞİTİMİ KURSU ÖĞRETMENİ

 

NAFİ ÖZDİN

HÜSN-İ HAT KURSU ÖĞRETMENİ

 

 

GÜLENDAM KÜBRA GÜN            MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÇOCUK KOROSU ÖĞRETMENİ
 

Eğitim: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı mezunudur.

 

 

BERRA KAZANOĞLU

MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

                                         NİHAL BİLCAN

                                                                      MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

Eğitim: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı mezunudur.

 

  ENGİN GÜNEŞLİOL

MÜZİK (KLASİK GİTAR KURSU) ÖĞRETMENİ

 

02.05.1976 Bolu doğumlu Engin GÜNEŞLİOL İlk, orta ve lise öğrenimimi Bolu’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı. 1999 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Karabük Esentepe İlköğretim Okulunda göreve başladı. .2000-2010 yılları arasında Bolu Atatürk Lisesinde görev yaptı. 2010 yılından itibaren İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

 

   

İSMAİL HAKKI AKMANŞEN

NEY KURSU TASAVVUF KOROSU ÖĞRETMENİ

 

 

 

               MERVE YUNGA

                                                           MÜZİK (PİYANO EĞİTİMİ) ÖĞRETMENİ

ADI SOYADI: Merve Yunga

DOĞUM YERİ: Bolu

DOĞUM TARİHİ: 17.04.1992

EĞİTİM DURUMU:

ABANT İZZET BAYSAL UNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ

 

İŞ TECRÜBELERİ:

BOLU YASEMİN MÜZİK EVİ KEMAN-PİYANO ÖĞRETMENİ

BOLU EZGİ MÜZİK EVİ KEMAN-PİYANO ÖĞRETMENİ

BOLU RESSAM MEHMET YÜCETÜRK SANAT MERKEZİ KEMAN ÖĞRETMENİ

KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİKLER:

2000-2004,Bolu Kültür ve Turizm Bakanlığı Polifonik Çocuk Korosu

2005-20017,Bolu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve Orkestrası

2006-2010, Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Bölüm Orkestrası ve Korosu

2011-2012, TED Mersin Koleji Notaların Dansı Sanat Etkinliği

2011-2014 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bölüm Orkestrası

2010, Kütahya Sanat Festivali

2012, Mudurnu İpek Yolu Kültür,Sanat ve Turizm Festivali

2017- , Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Keman Öğretmeni

                                                                                                           

                     İBRAHİM KIVRAK (MÜZİK)                                                                                                   UD, BATI KEMAN, PİYANO ÖĞRETMENİ

1996 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlk  öğretimini burada tamamladıktan sonra  2010 yılında Eskişehir Atatürk Güzel Sanat Lisesi’nin yetenek sınavını başarıyla kazandı. Keman eğitimine ve piyano eğitimine  burada başladı. Lisede okul orkestrasında başkemancı olarak  çok sayıda solo ve orkestra olmak üzere konserler verdi. Türkiye’de, alanında en genç profesör olan  keman sanatçısı Gülen Ege SERTER ile workshop çalışmalarına katıldı.2014 yılında Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı bölümünü  kazandı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Orkestrasında başkemancı olarak konserler  verdi. Lisede ve üniversitede korist olarak yer aldığı korolarla;  Ankara, Mersin, Kıbrıs Koro festivallerinde konserler verdi. Lisans eğitimi boyunca Prof.Dr.Uğur ALPAGUT ile keman, Yard.Doç.Dr.Yavuz DURAK ile piyano çalıştı.3.Uluslararası İpek Yolu Müzik Konferansı’na (Kıbrıs) katıldı, konferansta Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi hocalarından ve aynı zamanda Bilkent Senfoni Orkestrası ikinci keman grup şefi olan Feruza  ABDULLAYEVA’nın düzenlemiş olduğu keman çalıştayına katıldı. 2.Uluslararası İpek Yolu Müzik Konferansı için Öğretim Görevlisi Savaş İNCİROĞLU ile” AŞK ve NEVA TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU’NU” kurdu. Türk Sanat Müziği topluluğu ile konferans haricinde de  konserler gerçekleştirdi.12.12.2012 tarihinde Eskişehir Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda ve 08.05.2017 tarihinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salonda solo keman resitalleri verdi. Lisans eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde şeref öğrencisi olarak tamamladı.

                        ÜMİT DEREBENT (MÜZİK)                                                                                                      BATI KEMAN,                                                                                                                                BAĞLAMA ÖĞRETMENİ

 

                       İLHAN EMRE ÖZYAVUZ (MÜZİK)                                                                                         KLASİK GİTAR EĞİTİMİ                                                                                                            SES EĞİTİMİ KURSU KURSU ÖĞRETMENİ

 

                      İSMAİL MUSTAFA SAK                                                                                                            İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

 

EMİNE ŞAHİN                                                                                                                               GELENEKSEL TÜRK İSLAM                                                                                                     EBRU SANATI ÖĞRETMENİ