Haberler

“Kadın Emekçilerimizin Hünerleri” sergisi açıldı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Kadın Emekçilerimizin Hünerleri” sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Bolu Belediyesi tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında, Ressam Mehmet Yücetürk Merkezi’nde “Kadın Emekçilerimizin Hünerleri” sergisi açıldı.

Bolu Belediyesi tarafından açılan kurslardaki kursiyerler tarafından yapılan yüzlerce el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği serginin açılışına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Öztürk ve çok sayıda kadın katıldı.

Özcan: “Tüm emekçi kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Sergi açılışında günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 8 Mart’ın önemine değinerek  “8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması aslında 129 cana mal oldu. O 129 emekçi kadın canlarını verdiler emekçi kadınlar uğruna. Sonrasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlandı. Tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Emekçi derken illa bir fabrikada, bir tarlada çalışacak değil,  evinde çocuklarımızı da emekçi kadın olarak görüyoruz. Doğrusu da bu.” dedi.

Sergide emeği geçenleri kutladı

Belediye Başkanı Tanju Özcan sözlerinin devamında, serginin açılmasında emeği geçenleri de kutlayarak; “Bugün de çok değerli kadınlarımızın ürettiği ürünlerin sergilendiği sergiyi hep birlikte açacağız. Ben emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki 8 Martlarda daha huzurlu, daha mutlu bir Türkiye’de hep beraber olmayı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan açılış konuşması sonrası serginin açılış kurdelesi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesilen kurdelenin ardından sergiyi dolaşarak, sergilenen ürünler hakkında ürün sahiplerinden bilgiler aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu