GÖNLÜMÜZDEKİ TÜRKÜLER

 

Türküler, yüreğimizin dili başımızın sevda yelidir. Türküler bizim insanımızın en saf duygularının yansımasıdır.Türküler de umut,hasret,vefa,dostluk vardır. Yüreğimizde kıvrım kıvrım dolanan ince bir yoldur gurbetten sılaya uzanan.

Türküler paylaşılıyorsa eğer, Dağ rüzgarları paylaşılıyorsa, sevinç de dahildir buna, o zaman bütün bir yaşam paylaşılacak kadar güzeldir artık.  (Seni hatırlarım güz yağmurlarında hoyrat türkümsün, yankılanan dağlarda birden yokluğun gelir aklıma,seni sensiz yaşarım dökülen yapraklarda)

Halkın duygularını halkın sözleri ile bizlere anlatır türküler.

Değerli  türkü severler, içinizdeki sevgi kıpırtılarını uyaralım sevgi pınarını çağlatalım istedik..  Bolu belediyesi , Ressam Mehmet Yücetürk sanat merkezinde yaklaşık dört aydır büyük bir özveri ile çalıştığımız  bir birinden güzel türkülerden oluşturduğumuz konserimizi  sizlere sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz .

Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği korosu olarak  26 Mart pazartesi akşam saat  19:30  İl,Kültür ve Turizm Müdürlüğü konser salonunda icra edeceğimiz ( gönlümüzdeki türküler) temalı konserimize tüm halkımızı bekliyoruz.

Şef Tahsin Arslan yönetimindeki  70 kişiyi aşkın  dev kadro tek yürek olarak, Birbirinden duygulu,coşkulu türkülerle  sizleri diyardan diyara sürükleyecektir..

Asuman SARI