EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

El sanatları usta öğreticisi Neşe Çağan’ın hazırlamış olduğu el sanatları sergisi açıldı.

Bolu Belediyesi ile Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan el sanatları kursunda usta öğretici Neşe Çağan tarafından hazırlanan ahşap boyama, kağıt rölyef ve ipek kozası çalışmaları, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde bugün açılışı yapılan sergi ile sergilenmeye başlandı.

Bayanlara hitap eden muhteşem serginin açılışına Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi  ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk, Halk Eğitim Müdürlüğü öğretmen ve usta öğreticileri ile vatandaşlar katıldı.

Usta öğretici Neşe Çağan, açılış öncesi yaptığı konuşmada, sergilenen tüm çalışmaların el emeği göz nuru olduğunu kaydetti.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DAVARCIOĞLU: “İNANILMAZ GÜZELLER”

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, sergiyi çok beğendiğini söyleyerek “Gerçekten mükemmel çalışmalar var. Belediyemizin katkılarıyla açtığı kurslarda hocamız, içlerindeki güzelliği yaptığı el emeği işlere yansıtmış. Tebrik ediyorum. Dün akşam tesadüfen ben bu sergiyi gördüm. Gerçekten inanılmaz güzeller. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZTÜRK: “HİÇ AKLIMIZA GELMEYECEK EŞYALAR FARKLI BİR KİMLİĞE BÜRÜNÜYOR”

Düzenlenen kursun Bolu Belediyesi işbirliğinde açıldığına değinen Halk Eğitim Merkezi  Müdürü Kenan Öztürk ise “Bu işin bir ucu Halk Eğitim Müdürlüğü, diğer ucu Bolu Belediyesi. O nedenle öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz beye ve Başkan Yardımcımız Emine hanıma bizlere verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ederim” dedi. Öztürk, sergide çok güzel eserlerin yer aldığına belirterek  “Neşe hocamızı da tebrik ediyorum. Çok güzel eserler ortaya koymuş. Evde atılmak üzere olan bir tava bir anda mükemmel bir süs haline gelmiş. Hiç aklımıza gelmeyecek eşyalar farklı bir kimliğe bürünüyor” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu ve Halk Eğitim Müdürü Öztürk, daha sonra serginin açılış kurdelesini keserek sergiyi dolaştı.

Ahşap boyama, kağıt rölyef ve ipek kozası çalışmalarından oluşan el sanatları sergisi Pazar akşamına kadar açık kalacak.